Senetle Para Veren Yerler ve Acil Para Bulma Yolları 2023

Acil nakit ihtiyaçlarımızı her zaman bankalardan karşılayamıyoruz. Kredi notu kötü olan kişilere kredi veren bankaların dışında, bankalar kredi sicili bozuk olanlara kredi vermezler. Fakat İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Konya, Mersin gibi büyük şehirlerde senetle para veren yerler bulunmaktadır. Özellikle geçtiğimiz yıllarda bu tür yerlerin yaygınlaşmasıyla beraber bir çok kişi senetle para veren kuyumcuların adres ve telefon numaralarını merak etmişlerdir. Sicili bozuk olmasından dolayı bankalardan kredi çekemeyen bu kişiler, senet karşılığında para almak istemektedir. Acil para lazım ne yapmalıyım diye kara kara düşünenlere özel olarak güncel ve yararlı bilgileri bu başlık altında toparladık. Senet karşılığı borç nakit para almak isteyen kişiler bu sayfamızda yer alan bilgilerden yararlanabilir, senetle para alabilir. Size konunun başında bir uyarı yapalım: “Senetle para veriyorum, tefeciyim, faizle para veriyorum” diyenlere asla inanmayınız. İnternet üzerinde bu işi yaptığını iddia ederek “dosya masrafı” adı altında bir çok kişiden para alınarak bu kişiler dolandırılmaktadır. Kimse kimseye tanımadan, belli bir bağı olmadan bu devirde borç para vermez.

Senetle Kredi

Bir çok paraya sıkışan kişiler, senet karşılığında borç para almak için yöntem aramaktadır. Maddi durumu sıkışan ve acil paraya ihtiyaç duyan kişiler senetle para almak istemektedir ancak tefecilik bilindiği gibi suçtur ve ağır cezaları vardır. Bundan dolayı tefeciler internet üzerinden kimseye borç para vermezler. Biz ise, sizlerin bu sıkışıklık dönemlerinde hangi yöntemler ile para bulabileceğinizi bu sayfa içeriğinde paylaştık. Yine mantıken senetle para içeriğine benzeyen yöntemler ile hemen nakit sıkışıklığınızı atlatabiliriniz. Özellikle Adana, Mersin, Antalya, İstanbul, Ankara gibi yerlerde senetle para veren bir çok kişi vardır ancak dediğimiz gibi bu kişilerin telefon ve adresleri açık olarak yayınlanmaz. Siz ise aşağıda bulunan yöntemleri kullanarak para bulabilirsiniz. Senetle para alabilmek için pek çok yöntem vardır, bunlar ise faktöringler, tefeciler, bankalar, ikrazatçılar olarak sıralanabilir. Bankalar senet karşılığında kredi vermektedir ancak esnaf olan kişilere bu kredi imkanı sağlanmaktadır. Yani ilgili senet karşılığında kredi veren bankalar tefeciler gibi senet imzalatarak para vermezler, tam aksine var olan senetin günü gelmeden ödemesini yaparlar bu bu da kısa vadeli senet kredisi olarak adlandırılır.

İLLERE GÖRE SENETLE PARA VE KREDİ:

Senetle Para Almak Güvenilir Mi?

Çok eski dönemlerde, bankaların hızlı bir şekilde yayılmaya başladığı yıllarda senetle para almak yaygınlaşmıştı. Ancak bu durum gerek tefecilerin yasal çalışmaması, gerekse yüksek faizlerle insanları borçlandırarak mallarına el koyması sonrasında devlet tarafından yasaklanmış oldu. Günümüzde faizle para vermek banka dışında yasak bir iştir ve ağır yaptırımları bulunmaktadır. Senetle para almak kesinlikle önermediğimiz ve güvenilir olmayan bir iştir, kesinlikle senetle para yöntemine başvurmayınız. Bu sayfada senetle para almak isteyenlerin acil paraya nasıl ulaşabileceğini yazdık. Siz de acil olarak nakit paraya sıkıştıysanız senetle para dışında alternatif para bulma yollarını öğrenebilir ve eğer bankalardan kredi çekemiyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

 

Senetle Para Veren Kuyumcular

Yukarıda saydığımız pek çok ilde elden taksitle altın satan kuyumcular vardır. Bu kuyumcuları bularak siz de senet karşılığında altın satın alabilir, altınları bozdurarak paraya çevirebilirsiniz. Bu sayede borcunuzu kuyumcuya getirerek verebilir ve senet karşılığında altın almış olursunuz. Senet karşılığında gran, yarım, çeyrek, tam altın gibi altınları alarak bozdurabilir ve nakit elde edebilirsiniz. Acil para bulmak isteyenler için bu yöntemin bir çok kuyumcuda işlediği ifade edilmektedir. Senetle altın satan kuyumcuları biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz. Senet karşılığında altın alıp bozdurmak günümüzde en kolay para bulma yöntemleri arasında yer almaktadır. Siz de bulunduğunuz yerdeki kuyumcular çarşısında bu araştırmayı yaparak senet karşılığında kuyumculardan borç para alabilir ve acil olarak ihtiyacınız olan nakit ihtiyacınızı hemen karşılayabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Var Mı?
Sicili bozuk, kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalar da günümüzde bulunmaktadır. Bazı şartları öne sürerek Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Denizbank  gibi bankalar sicili bozuk olanlara kredi vermektedir. 60 aya varan ihtiyaç kredisi veren bu bankaların listesine göz atarak siz de siciliniz kötü durumda dahi olsa anında kredinizi çekebilirsiniz. Kefilsiz kredi de kullandıran bu bankalar, krediyi kullanacak kişiden ek gelir, ipotek veya farklı şartlar isteyebilmektedir. Siz de sicili bozuk olanlara kredi sayfasına göz atarak ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?
Günümüzde tüm bankalar KKB (Kredi Kayıt Bürosu) sistemiyle çalışmaktadır. Bir bankaya kredi başvurusu için gittiğimizde ilk olarak Findeks kredi notu incelenir ve sonrasında diğer kredi değerlendirme araçlarına göz atılır. Kredi çekmek için bir kişinin kredi notu 1300 ve üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notu, kişinin maddi durumu ve finansal hareketleriyle belirlenen bir araçtır. Eğer bir bankada geçmiş ödemeleriniz kötü ve düzensizse, kredi notunuz da düşecek ve kötü seviyede yer alacaktır. Kredi notunuz 1300 altında yer alıyorsa bankalardan kolaylıkla kredi alamazsınız. Siz de kredi notu düşüklere kredi veren bankalar konusuna bakarak, kredi notunuz 1300 altında bile olsa kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

Senetle Telefon Almak
Senetle para bulma yolları arasında yer alan bir diğer yöntem ise, senetle telefon almaktır. Yeni çıkan akıllı telefonları, bu tür telefon bayilerinden senet karşılığında alabilir ve aldığınız telefonun kutusunu açmadan satarak para elde edebilirsiniz. Yine aldığınız telefonu aynı yere veya farklı bir yere satma şansınız da bulunmaktadır, bilindiği gibi cep telefonları en kolay satılan ürünlerdir. Örnek olarak  5 bin TL’ye satın aldığınız bir cep telefonunu 4 bin TL gibi bir ücrete satabilirsiniz. Burada bin liralık bir zarar söz konusu olabilir ancak acil olarak paraya sıkıştıysanız bu yönteme başvurabilirsiniz.
  • İlgili sayfa:Faturalı hatta kredi
Senetle Araba Almak
Bankalar size taşıt kredisi vermiyor mu? Eğer böyle bir durum mevcutsa ve bankalardan kredi kullanamıyorsanız o zaman senetle araba satan galerilerden araba alabilirsiniz. Bazı firmalar peşinat isterken, bazılarıysa senet imzalatarak arabanın satışını yaparlar. Eski dönemlerde galerilerin bu işleri yaptığını ancak senetle araba alan bir çok kişinin başının ağrıdığını da buradan belirtelim. Çünkü bazı galeri sahipleri de aldıkları senetleri kötü niyetli olarak kullanabilmekte ve tüketiciyi zarara uğratabilmektedir. Ancak burada sizler için bir önerimiz de olacak. Özellikle son dönemlerde piyasada güvenilir olarak gösterilen ve bir çok kişinin tercihi haline gelen wowwo adlı senetle araba satan firmadan güvenerek araç satın alabilirsiniz. Wowwo’nun internet sitesine girebilir (https://wowwo.com) ve satışta olan 2. el araçları senet karşılığında satın alabilirsiniz. Türkiye’nin çoğu yerinde bayisi olan Wowwo’dan 36 aya varan vadelerle senetle araç kredisi alabilirsiniz.

 

Senetle Kredi Veren Bankalar
Bankalar senetle borç para vermezler ancak senet karşılığında kredi verirler. Ziraat Bankası ve Fibabanka’nın yanı sıra pek çok banka senet karşılığında kredi vermektedir. Senetle para yöntemi ise kısa olarak açıklayalım;

Ticari işlemlerden doğan bir senet veya çekinizi bankalara giderek karşılığında kredi alabilirsiniz. Yani bu krediyi kullanabilmeniz için bir işletmenizin olması gerekmektedir. Bazı bankalar depodaki mallara teminat koyarak senet karşılığında kredi verirken, bazılarıysa sadece senet karşılığında kısa vadeli krediler vermektedir. Senetle kredi veren bankalar sayfasında bu konuyla alakalı tüm gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Eğer senet karşılığında para bulmak istiyorsanız bunun için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Örneğin elden taksitle ürün satan Evkur, Multievim, Özşanal gibi alışveriş merkezlerinden ürün satın alıp sonra bunları satarak para elde edebilirsiniz. Aynı zamanda faturalı hatlara kredi veren yerlere giderek faturalı hat üzerine taksitli para çekebilirsiniz. Tüm bu yöntemleri kullanabilmek isteyenler, senetle para veren yerler linkine giderek daha detaylı bilgilere ulaşabilirler. 2019 yılında siz de senetle borç verenlerden para alabilir ve para sıkışıklıklarını gidererek rahat bir nefes alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Senetle Kredi
Devlet bankalarımız arasında hizmetine devam eden Ziraat Bankası, senet karşılığında kısa vadeli kredi kullandırmaktadır. Ziraat Bankası senetle kredi şartları arasında şunlar yer almaktadır; Senetin mevzuata göre doldurulmuş ve geçerliliği olması, alışverişle ilgili belgelerin ve faturaların bulunması, başvuru yapan kişinin senet portföyünün belli olması, senet sahibinin daha önce Ziraat Bankası’nda senet yada çekinin olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan herkes Ziraat Bankası’ndan “spot” adı verilen kısa vadeli krediyi kullanabilir. İsterseniz buraya tıklayarak bankanın resmi sitesinden de bilgi alabilirsiniz. Diğer bankaların senet karşılığı kredi sayfalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Senet Karşılığı Kredi
Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan ve faaliyetlerine devam eden İş Bankası da senetle kredi vermektedir. Bankaya verilecek çek veya senetin imza sahibinin firmasında herhangi bir sorun bulunmuyorsa, banka senet karşılığında kısa vadeli spot krediler verebilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra, kredi başvurusu banka tarafından kısa zaman içerisinde incelenmektedir.  İş Bankası çek iskontosu sayfasına göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilir, çek karşılığında paranızı hemen alabilirsiniz.Vakıfbank senetle kredi

Yukarıda yer alan linklerdeki konularda daha detaylı içeriklere ulaşabilirsiniz. Siz de senetle borç para arıyorsanız sizler için sunduğumuz diğer yöntemleri de değerlendirebilir ve nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

SENETLE BEYAZ EŞYA SATAN YERLER
Türkiye’nin dört bir yanında yer alan senetle beyaz eşya satan yerlerden elektronik aletler satın alarak bunların satışını yapabilir ve nakit elde edebilirsiniz. Bu firmalardan elden ürün satın alabilmek için, ilgili firmaların bazı şartları olacaktır. Bu şartları yerine getirmeniz halinde televizyon, bulaşık makinesi, klima, dolap gibi farklı ürünleri satın alabilir bu ürünleri sıfır olarak satarak para bulabilirsiniz. Tabi bu firmalara her ay düzenli olarak borcunuzu yatırmanız gerekmektedir. Aksi taktirde aynı bankalar gibi çalışan bu kurumlar sizi dava edecek ve hakkını mahkemelerde arayacaklardır.

SENETLE PARA VEREN FAKTÖRİNGLER
Türkiye’de bddk izinli olarak çalışan pek çok faktöring firması bulunmaktadır. Siz de elinizde bulunan çek/senet ürünleriniz karşılığında bu firmalardan para alabilirsiniz. Bir nevi senet bozdurma olarak da adlandırılabilen bu yöntem sayesinde günü gelmeyen senetleriniz karşılığında nakit para alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde bulunan, özellikle banka çevrelerinde hizmet veren bu firmalara giderek senetinizi bozdurabilirsiniz. Ayrıca Bddk faktöring firmaları linkine tıklayarak yasal olarak çalışan faktöring şirketlerini de kontrol edebilirsiniz.

SENETLE PARA ALMAK GÜVENİLİR Mİ?
Yine bu konu içeriğinde güncelleme yaparak bu soru başlığını da kullanmak istedik. Senetle para almak veya bir kişiden senet imzalayarak karşılığında borç almak güvenilir mi diye bir çok kişi merak etmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi senet karşılığında nakit para almak, tefecilik suçuna girdiğinden dolayı TCK’ye göre kesin suç kabul edilmektedir. Senetle para almak yerine yukarıda yer alan yöntemleri kullanabilir ve siz de suça ortak olmadan acil para bulmuş olursunuz. Acil olarak para lazım, kredi çekemiyorum ne yapmam gerekiyor diyenler aşağıdaki ilgili sayfaya bakabilir. Senetle borç para almak isteyen kişilerin bakması gereken bir diğer konu da “acil kredi” konusudur. Siz de bu konudaki bilgilerden hemen yararlanmak için aşağıda yer alan linke tıklayınız.

İLGİLİ SAYFA: Acil kredi lazım

Dip not olarak, senetle para arayan kişilerin bu ve buna benzer yasal olmayan yollara bulaşmamaları doğrultusunda uyarımızı yapıyoruz. Senetle borç para almak, tefeci telefonu aramak yerine alternatif para bulma yollarına başvurabilirsiniz. Bu alternatifler sayfamızın içeriğinde yer almaktadır. Bu konumuzu güncelleyerek senetle borç arayan kişilerin daha geniş bilgiye daha kısa yoldan ulaşmalarını sağladık.

  • ÖZET:Siz de bankalardan kredi çekemiyorsanız senetle kredi arayışına girebilirsiniz. Bir çok kişi (tefeci diye tabir edilen kişiler) bir çok ilde senet imzalatarak para vermektedir. Fakat bu durum yasal bir zemine dayanmadığı gibi ağır cezası bulunmaktadır. Siz de özellikle internet üzerinden ulaştığınız ve ön ödeme isteyen “senetle para veriyorum” diyen dolandırıcılara kesinlikle inanmayınız. Sitemizde bu sayfa sadece uyarı amaçlı oluşturulmuş olup, bu kişilere kesinlikle izin verilmemektedir.
Siz de kredi notunuz kötü durumda olsa bile, siciliniz bozuk olsa bile bu sayfada yer alan bilgileri kullanarak bazı bankalardan kredi çekebirsiniz. Senetle kredi almak isteyen kişiler genellikle bankalardan kredi çekemiyorum, acil para lazım, acil kredi çekmem lazım diye bize mesajlar yollamaktadır. Siz de acil kredi lazım diyorsanız bu sayfadaki bilgileri inceleyerek kolay yoldan kredi çekebilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu sayfamızda yer alan bilgiler ile siz de senetle para veren yerler ve kişileri bulmak yerine, bu işi yasal olarak yapan firmalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca senet karşılığında para veren tefeciler veya kuyumcular tanıdık olmayan kişilere borç para vermezler. Diğer yandan bu işler yasal olarak yürümediğinden dolayı bu kişilerin telefon ve adreslerine de ulaşmak zordur. Aklınıza takılan detaylar için aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Ayrıca sizlere önerimiz acil para arayanlara özel olarak aşağıda ilgili sayfalara da göz atmanızdır. Siz de acil kredi lazım diyorsanız aşağıdaki konularımıza mutlaka göz atın.

Bir önceki yazımız olan Senetle Kredi Para Başvuru Formu başlıklı makalemizde Kredi, Para ve Senetle hakkında bilgiler verilmektedir.

13 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*